Atsisveikinimas su anapilin iškeliavusiu augintiniu

Gyvūnų kapinės

Greičiausiai gerai žinote, kad mirusių gyvūnų negalima laidoti bet kurioje vietoje – taip darantiems yra skiriamos administracinės nuobaudos. Tačiau nepaisant to, kad dauguma žmonių žino galiojančius įstatymus ir tai, ko negalima daryti, vis dėlto neretai pasielgia priešingai. Suprantama, kad toks atmestinas požiūris yra labai neteisingas. Kiekvieni šeimininkai savo mirusį augintinį turėtų palaidoti tam skirtoje vietoje – gyvūnų kapinėse. Ir net jei apie jas nesate girdėję, tai nereiškia, kad jos neegzistuoja. Gyvūnų kapinės yra Vilniuje (tarp Lentvario ir Liudvinavo gyvenviečių) – jas labai nesudėtinga rasti naudojantis internete esančiu Vilniaus žemėlapiu. Šios kapinės yra pakankamai didelės, atsižvelgiant į tai, kad jose laidojami tik gyvūnai.

Taigi, mirus augintiniui, kiekvienas šeimininkas pirmiausia turėtų pagalvoti apie tinkamą jo palaidojimą. Skirkite tam pakankamai laiko, pastangų ir investicijų. Neretai žmonės, kurie bet kurioje pasirinktoje vietoje palaidoja savo augintinį, po daugybės metų apie konkrečią vietą pamiršta (arba ta vieta būna apstatoma pastatais ar kt.) ir labai dėl to gailisi. Tuo tarpu, jei miręs augintinis yra palaidojamas gyvūnų kapinėse, tokių nepatogumų tikrai nekyla. Gyvūno kapavietė visuomet išliks toje pačioje vietoje, o visų svarbiausia, kad kapą galėsite reguliariai lankyti, uždegdami žvakutę ir mintyse primindami pačias gražiausias akimirkas, praleistas su savo ištikimu draugu.

Kaip bebūtų, kai augintinis laidojamas oficialiose gyvūnų kapinėse, taip pat reikia iškasti kapo duobę ir pasirūpinti tinkamu kapavietės įrengimu. Jei norite visą laidojimo procedūrą atlikti lygiai taip pat kaip ir žmogaus laidojimo atveju, užsakykite gyvūnui skirto karstelio gaminimą ir paminklą. Tai bus labai gražus ir pagarbus jūsų gestas, kuris parodys, kad jums jūsų augintis buvo labai svarbus.

Galima pasidžiaugti, kad tokių žmonių pastaruoju metu atsiranda vis daugiau – tai įrodo ir gyvūnų kapinėse didėjantis kapaviečių skaičius. Nemaža dalis kapelių turi paminklus ir yra reguliariai prižiūrimi. Tačiau jei jūs neturėtumėte pakankamai laiko, kurį reikėtų skirti mirusio gyvūno kapavietės priežiūrai, tai nėra didelė problema, kadangi visuomet galima kreiptis į gyvūnų laidojimo ir kapų priežiūros specialistus.