Automobilių nuoma Lietuvoje – svarbūs veiksniai, į kuriuos verta atsižvelgti

Automobiliu nuoma Lietuvoje

Jei ėmėte galvoti apie automobilių nuomos paslaugas, turbūt jau spėjote pastebėti, kad automobilių nuoma Lietuvoje šiandien yra labai populiari ir pasižyminti didžiuliu asortimentu – tiek pačių paslaugų teikėjų, tiek ir nuomojamų automobilių atžvilgiu. Tačiau nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad didelė pasirinkimo laisvė turėtų supaprastinti visą pasirinkimo procesą, vis dėlto pakankamai dažnai didelė įvairovė ne vienam vartotojui sukelia dar daugiau klausimų. Todėl tam, kad jums būtų lengviau pasinaudoti automobilių nuoma Lietuvoje, pateikiame keletą svarbių veiksnių, į kuriuos būtų verta atsižvelgti kiekvienam iš jūsų.

Ar kiekvienas vairuotojas gali išsinuomoti automobilį

Nors jums iki šiol galėjo atrodyti, kad kiekvienas vairuotojas, kuris turi galiojantį vairuotojo pažymėjimą, turėtų galėti išsinuomoti transporto priemonę, vis dėlto šių paslaugų teikėjai taiko tam tikrus reikalavimus, kuriuos reikia atitikti.

Jei jūs kreipsitės į automobilių nuomos bendrovę ir norėsite išsinuomoti lengvąjį automobilį, neturėtumėte nustebti, kad jums gali būti taikomas 21 metų amžiaus ir 2 metų vairavimo stažo reikalavimas. O jei svarstote, ar tokiomis paslaugomis jūs galėsite pasinaudoti, jei bent vieno iš šių reikalavimų neatitiksite, turėtumėte kreiptis į pasirinktą bendrovę, užduodant joje dirbantiems specialistams jums svarbius klausimus.

Ar nuomojantis automobilį yra reikalingas užstatas

Atsakymas yra vienareikšmiškas – tikrai taip! Dažniausiai prašomo užstato dydis būna lygis KASKO frančizės dydžiui. Tačiau nors užstato reikalavimas yra būdingas kiekvienai automobilių nuomos bendrovei, kartais jo galima išvengti. Išimtimi iš taisyklės būtų galima įvardinti atvejį, kuomet vartotojas nori įsigyti papildomą draudimą, kurio įsigijimas eliminuoja būtinybę palikti piniginį užstatą. Kita vertus, tokio sprendimo atveju vartotojas patiria papildomas finansines išlaidas, nes įsigyja brangesnį draudimą. Todėl prieš nusprendžiant, kurį variantą jums būtų verta pasirinkti, reikėtų pagalvoti apie tai, koks yra jūsų kelionės tikslas, kiek laiko jūs planuojate keliauti nuomotu automobiliu, koks yra jūsų numatytas biudžetas ir kt.

Ar automobilis bus apdraustas

Kiekviena transporto priemonė, kurią siūlo išsinuomoti šiuolaikinės automobilių nuomos bendrovės, yra apdrausta tiek privalomuoju civiliniu (TPVCA), tiek ir KASKO draudimu. Įprastai, jei transporto priemonė būna apdrausta KASKO draudimu, ją išsinuomojęs vairuotojas turi galimybę prireikus pasinaudoti ir „Pagalbos kelyje“ paslauga. Tai tampa veiksminga priemone, jei kelyje tenka susidurti su nelauktais sunkumais.

Kokios yra automobilių nuomos bendrovių taikomos sąlygos

Į šį klausimą vienareikšmiško atsakymo nėra ir negalėtų būti. Kiekviena automobilių nuomos bendrovė taiko skirtingus reikalavimus ir vadovaujasi savita tvarka. Todėl prieš pasirenkant automobilį savo būsimai kelionei, jūs taip pat turėtumėte skirti daugiau laiko ir įsigilinti į jūsų pasirinktos transporto priemonių nuomos bendrovės sąlygas, kurias dažniausiai galima surasti jų internetiniuose tinklalapiuose. Žinodami pagrindines taisykles, galėsite lengviau išvengti papildomų nepatogumų.