Baidarės

baidariu nuomaVasaros metu didesnis susidomėjimas tenka ne Vilniui, bet mažesniems miestams, regionams. Ypač daug dėmesio sulaukia pajūris ir Aukštaitija. Pastarasis regionas patrauklus dėl ypač didelio ežerų kiekio bei puikios infrastruktūros plaukiant baidarėmis. Ne veltui tai ežerų ir baidarių kraštas.

Baidarių nuoma Aukštaitijoje užima labai svarbią dalį turizmo vasaros sezono metu. Pasimėgauti plaukimu ežerais, Žeimena ar Lakaja suskuba žmonės iš įvairių Lietuvos miestų ir net užsienio valstybių, nes tai puikus laiko praleidimo būdas, aktyvaus turizmo variantas, o vaizdai, kurie nuolat lydi tikrai žavi – miškai, juos papildantys laukai, įvairaus statumo šlaitai ir atsiveriantys ežerai, kur ne kur senos gyvenvietės… Tikrai įdomu plaukti skirtingomis Aukštaitijos upėmis.

Rekomenduojama imtis baidarės Žeimena ar kita regiono upe ne tik vienai dienai, bet visam savaitgaliui. Nakvynė palapinėse, maistas, ruoštas ant laužo, vakaras su gitara ir kitos tipinės pramogos gali padėti prisiminti jaunystę, pasimėgauti šiek tiek laukiniu gyvenimu, o kartu ir gamtos teikiamais malonumais. Be viso to, dviejų dienų ar ilgesnis žygis baidarėmis su nakvyne atokiau nuo civilizacijos yra ir puiki išgyvenimo pamoka kai kuriems žmonėms, ypač jei keliaujate su vaikais.

Baidarės Žeimena, Lakaja ar ežerynais puikus pasirinkimas ir jauniems, ir vyresniems žmonėms. Būtina sąlyga – reikia mėgti buvimą gamtoje, mokėti mėgautis pramogomis miške ar vandens telkiniuose, o kartu ir žinoti, kaip saugiai elgtis, kad vėliau savo laisvomis dienomis netektų gailėtis.

Ieškantys išskirtinių pramogų gali pagalvoti ir apie mergvakarį, bernvakarį, gimtadienį ar net vestuves baidarėse. Šiai dienai visa tai yra nesunkiai įgyvendinama, tereikia šiek tiek fantazijos ir pasiruošimo. Kas jau kas, bet Aukštaitijos baidarių maršrutai puikiai tinkami šventėms, renginiams, o ne tik ramiam poilsiui.

Dažnai tenka girdėti, kad Žeimena tapusi baidarių autostrada, tačiau skubame nuraminti – didelis žmonių kiekis šioje upėje lengvai pasidalina (yra daug atskirų maršrutų), todėl tikrai neteks plaukti lyg silkėms statinėje. Be viso to, Žeimena vis tiek metų metus išlieka viena švariausių upių Lietuvoje, tad tikrai savo plaukimui rinktis verta būtent ją. Kitos Aukštaitijos upės nors ir nepatenka į švariausiųjų sąrašą tikrai nėra užterštos ar nusėtos šiukšlėmis.

Plaukite, mėgaukitės, pailsėkite – laisvadienių mažiau nei darbadienių, tad pilnai juos išnaudokite, pasisemkite idėjų, įkvėpkite šviežio oro, leiskite sau atsipūsti.