Dantų protezavimas: kodėl būtina ir kokie privalumai

Dantu protezavimas

Jei jus ilgą laiką jautėtės prastai dėl prarasto danties, greičiausiai manėte, kad tai turi neigiamos įtakos tik estetinei išvaizdai. Kaip bebūtų gaila, tačiau taip mano daugybė vartotojų, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių susidūrė su vieno ar kelių dantų praradimu. Jei tokiais atvejais nesiimama jokių konkrečių veiksmų, tuomet tampa aišku, koks yra vartotojo požiūris. Tačiau, kaip jau supratote, jis yra daugiau nei klaidingas. Danties praradimas nėra tik estetinės problema. Pastaroji yra tik nedidelė visų galimų problemų dalis. Todėl verta plačiau pakalbėti apie tai, kodėl dantų protezavimas yra toks svarbus ir kodėl nei vienas žmogus neturėtų vadovautis minėtu požiūriu.

  • Taigi, visų pirma akivaizdžiausias neigiamas aspektas jau buvo paminėtas. Tai yra didelis diskomfortas, su kuriuo neabejotinai susiduria kiekvienas dantį praradęs žmogus. Dažniausiai praradus dantį žmogus nebenori šypsotis ir bendrauti su aplinkiniais. Ir tai yra visiškai suprantama, kadangi tokiu būdu bandoma nuslėpti turimą problemą. Ir nors yra daugybė atvejų, kai aplinkiniai prarasto danties nė nepastebi, žmogus negali perlipti per save, todėl kasdien jaučia vis didesnę bendravimo baimę ir norą nuo visų kuo labiau atsiriboti. Be to, jei su tokia rimta problema susidūręs žmogus nesiima jokių veiksmų, galiausiai jis gali susidurti ir su labai didelėmis bei sunkiai išsprendžiamomis psichologinėmis problemomis. Egzistuoja daugybė atvejų, kai dėl atsiribojimo nuo aplinkinių žmonių prasideda depresija. Tuomet žmogus nebemato prasmės gyventi ir kasdien jaučiasi vis prasčiau. Tokiose situacijose įprastai žmogus mano, kad jo prarastas dantis yra nebeišsprendžiama problema, todėl jam visą likusį gyvenimą teks gyventi atsiskyrėlišką ir uždarą gyvenimą. Tačiau turite suprasti, kad mes gyvename dvidešimt pirmame amžiuje. Medicinos sritis yra gerokai pažengusi į priekį. Dabar odontologija gali padaryti tikrus stebuklus, todėl tikrai nereikėtų vengti priimti teisingus sprendimus ir atgauti savo tikrąjį laimingą gyvenimą.
  • Žmogus, kuris prarado dantį, jaučia ne tik psichologinį, tačiau ir fizinį diskomfortą. Ir nors iš pirmo žvilgsnio kai kuriems žmonėms gali atrodyti, kad vos vieno danties praradimas yra anokia problema, vis dėlto yra priešingai. Jei prarandamas dantis, tampa kur kas sudėtingiau kramtyti. Neretai tokiais atvejais žmonės sutrinka ir virškinimo sistema. Be to, kaskart pavalgius tenka dar daugiau dėmesio ir pastangų skirti dantų priežiūrai, nes atsiradusioje erdvėje kaupiasi maisto likučiai. Tai labai nepatogu ir nejauku.
  • Labai dažnai pastebima, kad vieną ar kelis dantis praradę žmonės susiduria ir su sutrikusia kalbėsena. Tai reiškia, kad pablogėja jų tartis. Neretai jie ima švepluoti. Tai sukuria dar blogesnę ir nejaukesnę atmosferą, kadangi žmogus apskritai nebenori nei šypsotis, nei kalbėti.
  • Be abejo, fizinis diskomfortas susijęs ne tik su minėtais veiksniais. Prarastas dantis, kuris buvo apsuptas kitų dantų, įtakoja papildomų problemų atsiradimą. Atsiradusi ertmė priverčia kitus dantis stumtis. Tai reiškia, kad ima didėti tarp jų esantys tarpai. Jei laiku visam tam nėra užkertamas kelias kreipiantis į profesionalius odontologus, tuomet reikia pasitelkti ir dantų plokšteles, kurios turėtų pasislinkusius dantis atstatyti į jų buvusią vietą. Tik tuomet galima imtis tolimesnių prarasto danties atkūrimo procedūrų (pvz., dantų protezavimo). Suprantama, kad pradėję slinkti dantys lemia ir mūsų sąkandį, todėl nėra ko abejoti, kad su tokiomis problemomis ilgą laiką susiduriantys žmonės jaučia ir neigiamus sąkandžio pakitimus.

Žinant visas šias problemas, kurios gali kilti, jei žmogus laiku nesikreipia į odontologijos srities specialistus, tampa aišku, kad delsti nėra jokios prasmės. Tuo tarpu, jei kalbėtume apie tai, kodėl verta pasirinkti dantų protezavimą, galima įvardinti ne vieną svarbią priežastį.

  • Dantų protezavimas yra atliekamas į pagalbą pasitelkiant pačias išmaniausias ir efektyviausias šiuolaikines technologijas (apie jas plačiau galite skaityti Technologijos.lt internetiniame naujienų portale). Tai reiškia, kad dantų protezavimo procedūra tampa labai sklandi ir greita, o pacientas nejaučia jokio skausmo. Be to, kadangi procedūros atliekamos modernių medicininių technologijų pagalba, jų kokybė tampa neįtikėtinai aukšta, todėl pacientai gali būti tikri, kad jie ir vėl galės džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.
  • Atlikus dantų protezavimo procedūrą pacientai gali nebesibaiminti šypsotis ir juoktis. Jie taip pat nebepatiria nepatogumų kramtant ir bendraujant. Jų kalbėsena tampa tokia, kokia buvo prieš prarandant dantį (ar kelis iš jų). Trumpiau tariant, jie susigrąžina tai, ką buvo praradę.
  • Dantų protezavimas padeda atkurti lygiai tokį patį dantį. Tokiu atveju yra naudojamos moderniausios technologijos, kurių dėka galima sukurti tobulai savo spalva, dydžiu ir forma atitinkantį naują dantį. Pacientai gali pamiršti apie daugeliui į atmintį gerai įstrigusius senamadiškus protezus, kurie būdavo laikomi vandens stiklinėse prie miegamojo lovos. Tokias mintis reikėtų akimirksniu vyti šalin. Dabartis niekaip nesusijusi su tokiais atgyvenusiais sprendimai. Dantų protezavimas yra tai, kas gali pagelbėti kiekvienam iš mūsų.
  • Užkertamas kelias greitesniam kaulo nykimui. Galbūt girdėjote, kad tuomet, kai prarandame dantį, pamažu kaulas ima nykti, kol galiausiai jo nebelieka. Tuo tarpu, jei ateityje norima pasinaudoti dantų implantavimo procedūra, viskas tampa gerokai kebliau nei tuomet, kai kaulas nėra sunykęs. Taigi, jei norima išsaugoti kaulą, jokiu būdu nereikia delsti ir vengti vizito pas profesionalius odontologus.
  • Pagaliau nebereikia taip sunkiai vargti prižiūrint savo dantis. Kadangi maisto kramtymas atsistato, o burnoje nebėra po danties praradimo atsiradusios ertmės, nebelieka būtinybės po kiekvieno valgymo skubėti išsivalyti dantis ir pašalinti maisto likučius.
  • Dantų protezavimas šiomis dienomis yra lengvai prieinama procedūra. Be to, ji nėra brangi ir neįkandama. Todėl jei iki šiol vadovavotės nuomone, kad kreipiantis į odontologus jums teks pakloti labai daug pinigų tam, jog ir vėl galėtumėte džiaugtis gražia šypsena ir atgautumėte prarastus dantis, labai klydote. Dantų protezavimo paslaugos pasižymi prieinamais įkainiais, kurie leidžia kiekvienam iš mūsų išspręsti prarastų dantų problemą.

Privalumus, kuriais pasižymi dantų protezavimas gali vardinti dar labai ilgai. Kaip bebūtų, sprendžiant iš viso to, kas buvo paminėta, tampa aišku, kad praradę dantį turėtume suskubti tokią problemą išspręsti. Tuo tarpu, jei jūs jau pasiryžote imtis neatidėliotinų veiksmų, atlikite odontologų, kurie teikia šiuolaikines dantų protezavimo paslaugas, paiešką. Tai galite įgyvendinti nuotoliniu būdu – jums tereikia interneto.

Kiekviena šiuolaikinė odontologijos klinika turi savo internetinį tinklalapį, reprezentuojantį teikiamas odontologines paslaugas. Didelė dalis tokių paslaugų teikėjų savo klientams siūlo ne tik įprastinį karieso pažeistų dantų taisymą, jų rovimą, balinimą ar apnašų šalinimą, tačiau ir papildomas sudėtingesnes odontologines procedūras, tokias kaip jau minėtas dantų protezavimas ir implantavimas. Tai reiškia, kad nėra sudėtinga atrasti odontologinę kliniką, kurioje rastumėte visas jums reikalingas paslaugas, o reikalui esant – pasinaudotumėte ir kompleksiniais sprendimais, padedančiais dar operatyviau ir sklandžiau išspręsti absoliučiai visas jums kilusias dantų bei burnos problemas. Todėl atlikite paiešką, pasirinkite atitinkamos srities profesionalus ir atkurkite prarastus dantis, atgaunant ir savo plačią bei nuostabaus grožio šypseną.