Dažniausiai užduodami klausimai apie kaminus

kaminaiDaugiabučių gyventojai kiekvienais metais nekantriai laukia, kada baigsis šildymo sezonas, kuris palengvino daugelio kišenes. Tuo tarpu, nuosavų namų savininkai pasibaigus šaltajam metų laikui pradeda rūpintis kaminais: juos valo, tikrina jų saugumą ir pan. Tad, jei statote namą ar manote, kad atėjo laikas restauruoti seną kaminą, jums gali kilti išties nemažai klausimų. Šiandien kaminų ekspertas atsako į 5 pagrindinius klausimus, kurie iškyla nuosavų namų savininkams.

Kuo skiriasi kaminai nuo dūmtraukių?

Kaminai ir dūmtraukiai yra vienas ir tas pats objektas, tiesiog dūmtraukis yra kamino sinonimas.

Kuo skiriasi vienasienis kaminas nuo dvisienio?

Vienasienis kaminas, kuris dar yra vadinamas įdėklu į kaminą, yra montuojamas į sumūrytą plytinį dūmtraukį, tuo tarpu, dvisienis dūmtraukis susideda iš dviejų skirtingo skersmens vamzdžių, tarp kurių būna specialus šiluminės izoliacijos sluoksnis, kuris apsaugo kaminą nuo greito atvėsimo ir padeda patalpose ilgiau išlaikyti šilumą.

Ar, norint įsirengti kaminą, būtina kviesti specialistą?

Jei norite pasistatyti kaminą, dėl kurio ateityje nereiktų jaudintis ir sukti sau galvos, ar viskas gerai, ar kaminas saugus ir tvarkingas, specialisto pagalba būtina. Žinoma, lietuviai yra taupūs žmonės, todėl visada atsiranda norinčių kaminą statyti savarankiškai, tačiau ekspertai įspėja, kad pagal „Dujų sistemų pastatuose įrengimo taisykles“, dujinių katilų kaminai ir įdėklai turi būti montuojami tik profesionalų. Tiesa, kieto kuro katilų savininkams, ši taisyklė negalioja, tačiau, jei rūpinatės savo ir savo šeimos saugumu, geriau šį darbą patikėti specialistams, kurie užtikrins kamino sandarumą, išlaikys visus saugius atstumus iki degių medžiagų ir paruoš kaminą saugiai eksploatacijai.

Kokių priemonių būtina imtis, kad dūmtraukis būtų saugus?

Jei norite, kad dūmtraukis tarnautų ilgus metus ir būtų saugus, į jį būtina sumontuoti nerūdijančio rūgščiai atsparaus plieno įdėklą, kuris atitiktų reikalaujamus temperatūros, atsparumo suodžių gaisrui, sandarumo, kondensato poveikiui ir korozijai reikalavimus.

Kokia yra tinkama kamino priežiūra?

Būtina atminti svarbiausią ir nelaužomą taisyklę – katilo, židinio ar pečiau negalima kūrenti jam neskirtu kuru, pavyzdžiui, gumos ar plastiko dirbiniais. Be to, prieš kiekvieną šildymo sezoną, kaminą būtina išvalyti. Tiesa, rekomenduojama, kad tai darytų savo amato žinovai – kaminkrėčiai.