Geriau katę šerti konservais ar sausu maistu?

Kačių augintojai savo katę stengiasi šerti pačiu tinkamiausiu maistu. Sausas maistas ir kačių konservai turi savo privalumų ir trūkumų. Geriausia  būtų pasitarti su veterinaru, kuris padėtų atsirinkti ir suderinti gyvūno mitybą, pagal augintinio veislę, amžių ir kitus rodiklius. Katės mėsėdės, todėl mėsa arba žuvis, būtina kasdieninėje mityboje, konservuose mėsos kiekis visada bus didesnis, negu sausame pašare, todėl konservais šerti gali būti geresnis pasirinkimas. Svarbu, šeriant katę, kad duodamo maisto kiekis nebūtų nei per mažas, nei  per didelis. Jei katė vyresnio amžiaus ar sterilizuota, tiks maistas savo sudėtyje turintis  mažiau kolorijų. Konservų  sudėtyje   vandens kiekis yra žymiai didesnis, negu sausame maiste, todėl šeriant sausu maistu, būtina stebėti, kad gyvūnas  gautų žymiai daugiau vandens. Jei maitinate savo augintinį aukščiausios klasės maistu, katė visada bus sveika, judri, kailis blizgės ir gaus visas jai reikalingas maistines medžiagas, nesvarbu ar tai bus konservai ar sausas kačių maistas.

Dantų priežiūros priemonės

Dauguma augintinių priešinasi dantų valymui, kad  gyvūnas pamėgtų šią procedūrą, dantis valyti reikia lėtai, švelniai ir keturkojį apdovanojant skanėstais. Dantų priežiūra katėms prasideda nuo  valymo priemonių: švelnus dantų šepetėlis, dantų pasta, dantų gelis skirtas blogam burnos kvapui ir akmenims naikinti, skanėstai dantų priežiūrai. Augintiniams valyti dantis rekomenduojama dažnai, o geriausiai- kasdien ir prie šios procedūros pratinti nuo mažų dienų. Mėgstamiausios gyvūnų dantų pastos, vištienos ar žuvies skonio, negalima dantis valyti pastoms, skirtų žmonėms, nes jų sudėtyje pasitaiko abrazyvinių dalelių ir stipriai putojančių detergentų, kurie gali pakenkti. Pašarų granulės į kurių sudėtį įeina polifostato medžiaga, stabdo akmenų formavimasį, kramtukai taip pat mechaniškai nuvalo bakterinę plėvelę. Pastebėjus iš augintinio burnos kraujavimą, nemalonų kvapą, seilėtekį iš nasrų ir jeigu gyvūnas vengia prisilietimų prie  burnos, būtina kreiptis veterinaro apžiūrai.

Žaislai katėms

Katėms žaislų yra įvairiausių: pelytės, kamuoliukai, tuneliai ir kt. Katės mėgsta judančius objektus, pvz. suktukai, jeigu katei patinka slėptis, tai patiks toks žaislas kaip tunelis.