Greitos vartojimo paskolos

Greitos vartojimo paskolos

Vertėtų sutikti, kad ne kiekvieno žmogaus finansinė padėtis yra pavydėtina ir stabili. Žinoma, dažniausiai žmonės, kurie susiduria su tam tikrais finansiniais sunkumais, kur kas rečiau nori tai pripažinti – tiek sau, tiek ir kitiems. Be jokios abejonės, toks požiūris yra neteisingas ir galintis įtakoti dar didesnes problemas. Trumpiau tariant, jei patiriama daug finansinių rūpesčių, viso to nereikėtų slėpti po devyniais užraktais. Jei apie tai žinosite ne tik jūs, tuomet jūs jausite kur kas didesnę atsakomybę ir norą tokią situaciją pakeisti. Kita vertus, nereikėtų pamiršti, kad nemaža dalis žmonių mano, kad paskolomis yra naudojamasi tik patekus į tokias sudėtingas ir keblias finansines situacijas. Tačiau, akivaizdu, kad tai tikrai nėra vienintelės priežastys, todėl jei jūsų asmeninė finansinė padėtis yra stabili, greita vartojimo paskola vis tiek jums gali pagelbėti. Ir tiesą sakant, greitos vartojimo paskolos yra vienas iš populiariausių pasirinkimų, kuomet kalbame apie brangesnius pirkinius ar daugiau išlaidų reikalaujančius tikslus. Todėl tikrai nereikėtų į šiuolaikines finansines paslaugas žvelgti ribotai – dabartinis paskolų pasirinkimas yra didžiulis, todėl kiekvienas vartotojas gali lengvai ir greitai atrasti sau geriausiai tinkantį vartojimo paskolos pasiūlymą.

Skirtumai tarp vartojimo paskolos ir greitojo kredito

Žinoma, nemažai daliai vartotojų kyla vienas ir tas pats klausimas. Kuo skiriasi greita vartojimo paskola nuo greitojo kredito? Taigi, jei norite pasinaudoti šiuolaikinių kreditorių teikiamomis paslaugomis, atsakymą į šį klausimą žinoti tikrai vertėtų.

 • Greita vartojimo paskola: visų pirma, toks finansinis įsipareigojimas yra kur kas didesnės vertės. Tai reiškia, kad vartotojai dėl greitos vartojimo paskolos į pasirinktus kreditorius kreipiasi tikėdamiesi jiems paskolintais pinigais įsigyti brangesnius daiktus ar brangesnes paslaugas. Kadangi greitų vartojimo paskolų dydis yra didesnis, natūralu, kad ir jų grąžinimo terminas taip pat yra ilgesnis. Be to, kartu yra taikoma ir mažesnė palūkanų norma. Pavyzdžiui, visiškai normalu, jei vartojimo paskolos palūkanų norma yra nuo 8 proc., o ilgiausias paskolos grąžinimo terminas siekia ir 5 Tuo tarpu, jei kalbėtume apie konkretesnį vartojimo paskolos dydį, jis labai skiriasi atsižvelgiant į pasirinktus vartojimo paskolų teikėjus. Vienais atvejais suteikiamos paskolos siekia 5 tūkstančius eurų, o kitais gali siekti ir 20 000 EUR.
 • Greitasis kreditas: tai daugeliui vartotojų labai gerai pažįstamas finansinis įsipareigojimas. Apie greituosius kreditus yra girdėję bene kiekvienas – nepaisant to ar jiems yra kada nors tekę kreiptis į kreditorius. Jei pažvelgtumėte į dabartinę tokių finansinių paslaugų rinką, labai greitai pastebėtume, kokia gausybe skirtingų kredito bendrovių ji pasižymi. Tai rodo, kad greitieji kreditai yra labai populiarus vartotojų pasirinkimas. Tačiau jis skiriasi nuo jau minėtų greitų vartojimo paskolų. Turbūt jau supratote, kad greitieji kreditai yra mažesnės vertės, o jų grąžinimo laikotarpis yra gerokai trumpesnis. Be to, jie pasižymi ir gerokai didesne palūkanų norma, todėl įprastai vartotojai greituosius kreditus pasitelkia tuomet, kai jiems papildomų lėšų prireikia čia ir dabar. Trumpiau tariant, dažniausiai jie naudojami trumpalaikėms finansinėms problemoms spręsti. Kaip bebūtų, reikėtų atminti, kad greitojo kredito pagalba vargiai galėsite įsigyti brangesnį pirkinį, todėl jei jūsų lūkesčiai yra būtent tokie, turėtumėte pagalvoti apie kreipimąsi dėl vartojimo paskolos.

Ar paskolos gali pabloginti jūsų asmeninę finansinę padėtį?

Šis klausimas taip pat kyla nemenkai daliai vartotojų, kurie į kreditorius nori kreiptis pirmą kartą gyvenime. Iki šiol sklando daugybė labai liūdnų istorijų, kuriose paskolos yra paverčiamos labai neigiamais instrumentais. Tačiau tokie pasakojimai yra pakankamai klaidingi, kadangi nesėkmingai pasibaigusiose situacijose kaltomis būna ne paskolos, o netinkamas vartotojų požiūris į savo asmeninių finansų valdymą ir prisiimtus finansinius įsipareigojimus. Tai reiškia, kad dažniausiai į dar keblesnes finansines situacijas patenka tie vartotojai, kurie nėra linkę daugiau dėmesio skirti savo finansų planavimui.

Pavyzdžiui, jei vartotojas susiduria su finansų trūkumu, taip pat turi daug finansinių įsipareigojimų ir mėgsta išlaidauti, puikiai suprantama, kad prisiimtas papildomas finansinis įsipareigojimas dar labiau sumažins jo turimas grynąsias mėnesines pajamas. Tuo tarpu, jei tokiu atveju jis nebus linkęs imtis jokių papildomų priemonių, kurios galėtų jam padėti sumažinti išlaidas ir tinkamai optimizuoti turimą mėnesinį biudžetą, labai tikėtina, kad jis paklius į dar sudėtingesnę situaciją. Taigi, jei jūsų požiūris būtų būtent toks, patekti į dar keblesnę finansinę padėtį tikrai nėra sudėtinga. Tačiau jei jums reikalinga greita vartojimo paskola, labai tikėtina, kad jūsų finansinė padėtis nėra prasta ar sudėtinga, kadangi įprastai dėl tokio tipo paskolų vartotojai kreipiasi tuomet, kai gauna pakankamai stabilias pajamas, tačiau kartu nori įgyvendinti daugiau finansų reikalaujančius tikslus.

Kaip bebūtų, gavus vartojamąją paskolą taip pat reikėtų labai daug dėmesio skirti savo asmeninių finansų valdymui, kadangi nuo to tiesiogiai priklausys ir jūsų bendra padėtis. Žinoma, vartojimo paskolos jums nereikės grąžinti taip greitai, kaip tai reikėtų padaryti greitojo kredito atveju, tačiau nepamirškite, kad paskolos grąžinimo mėnesinė įmoka taip pat gali būti sąlyginai didesnė. Tačiau vėlgi, jei elgsitės atsakingai ir būsite pareigingi, tikrai neturėtumėte susidurti su dideliais keblumais padengiant prisiimtus finansinius įsipareigojimus.

Kokiems tikslams dažniausiai kreipiamasi dėl vartojimo paskolos?

Priežasčių, kodėl jums gali prireikti kreiptis dėl greitos vartojimo paskolos, yra daugiau nei galite įsivaizduoti. Trumpiau tariant, kiekvienam brangesnės vertės pirkiniui ar paslaugai gali būti pasitelkta vartojimo paskola. Bet kuriuo atveju galima įvardinti bent keletą priežasčių, kodėl vartotojai naudojasi vartojimo paskolomis.

 • Remontuojamas būstas. Daugelis žmonių, kuriems bent kartą per savo gyvenimą buvo tekę atlikti savo gyvenamojo būsto remontą, puikiai supranta, ką visa tai reiškia. Kita vertus, įprastai vartotojai savo būsto remonto darbus stengiasi atidėlioti, tačiau vėlgi, tai negali tęstis amžinai. Juk natūralu, kad kiekvieno iš mūsų būstas laikui bėgant nusidėvi, todėl jei jūs laiku jo neatnaujinsite, teks gyventi pakankamai nusidėvėjusiame būste, kuriame nebebus norimos jaukios atmosferos. Todėl, kaip jau supratote, būsto remontą atlikti yra būtina – nepaisant to, kiek tai bepareikalautų papildomų pastangų. Žinoma, šiuo atveju neužsiminėme apie svarbiausią. O tai neabejotinai yra pinigai. Kiekvieno būsto remontas reikalauja nemažų papildomų investicijų, todėl jei jūs per daugelį metų nesate sukaupę didesnio kapitalo, puikiai suprantama, kad būsto remonto darbams padengti jums gali tekti ieškoti papildomo finansavimo. Šiuo atveju vartojimo paskola galėtų būti vienas iš pačių efektyviausių sprendimų, kadangi tokiu atveju jums nebereikėtų sukti galvos, kokiu būdu galėtumėte gauti papildomų lėšų, skiriamų jūsų būsto remontui.
 • Remontuojamas automobilis. Jei kasdien eksploatuojame mums priklausančią transporto priemonę, natūralu, kad bėgant laikui ją tenka remontuoti. Žinoma, įprastai iškylantis techniniai gedimai būna įprastiniai, nereikalaujantys didelių papildomų lėšų, tačiau reikėtų atminti, kad kiekvienas automobilis yra labai skirtingas. Tai reiškia, kad ne kiekvienos transporto priemonės techninių gedimų šalinimas yra įkainojamas vienodai. Jei jūs eksploatuojame visiškai naują transporto priemonę, kurios markė taip pat yra priskiriama prie vienų iš populiariausių ir žinomiausių automobilių rinkoje, galite būti tikri, kad ir techninių gedimų šalinimas kainuos gerokai brangiau. Pavyzdžiui, jei transporto priemonės vertė yra 30-40000 EUR, tokiu atveju iškylančių rimtesnių gedimų šalinimas gali siekti gerokai daugiau nei kelis tūkstančius eurų. Tokiais atvejais neturint papildomų santaupų, greitos vartojimo paskolos būna labai efektyvus pasirinkimas, kuris padeda kaip įmanoma operatyviau ir sklandžiau pašalinti bet kokius iškilusius transporto priemonės techninius gedimus.
 • Perkamas automobilis. Tai dar vienas labai populiarus sprendimas, kuomet kreipiamasi dėl vartojimo paskolos. Reikėtų sutikti, kad tikrai ne kiekvienas vartotojas nori investuoti į senų gamybos metų automobilį. Tokiais atvejais puikiai suprantama, kad senesnė transporto priemonė gali kur kas dažniau gesti, o tai reiškia, kad ir jai tenkančios išlaidos bus didesnės. Ką jau kalbėti apie tai, kad reguliarus transporto priemonės remontas eikvoja ir vartotojų laiką bei sukuria daug papildomų nepatogumų. Taigi, akivaizdu, kad siekiama įsigyti kuo naujesnę ir patvaresnę transporto priemonę, nereikalaujančių didelių papildomų investicijų. Žinoma, naujesni automobiliai pasižymi ir didesne kaina, todėl jei norite įgyvendinti savo tikslą, įsigyjant naujesnę transporto priemonę, galite kreiptis dėl vartojimo paskolos. Pavyzdžiui, jei jums bus suteikta 20 000 EUR vartojimo paskola, netaikant jokio pradinio įnašo, tuomet turėtumėte nesunkiai išsirinkti jūsų lūkesčius geriausiai atitinkantį automobilį, kuris bus naujas, funkcionalus, saugus ir komfortiškas. Ką jau kalbėti apie tai, kad eksploatuojant naują automobilį mažės rizika susidurti su labai rimtais transporto priemonės techniniais gedimais.
 • Perkama buitinė technika ir elektronikos prekės. Buitinė technika ir elektronikos prekės keičiasi kiekvienais metais. Trumpiau tariant, jos nesustabdomai tobulėja, todėl jei jūs jau pakankamai seniai atnaujinote savo naudojamą buitinę techniką ir įvairias elektronikos priemones, turbūt svarstote apie galimybę šį klausimą kuo greičiau ir sklandžiau išspręsti. Be abejo, tam reikėtų pasitelkti ir kur kas daugiau piniginių lėšų, todėl jei jūs neturite santaupų, galite pasirinkti kreditorius, kurie suteikia vartojimo paskolas labai palankiomis sąlygomis, t.y. taiko žemą palūkanų normą ir siūlo ilgesnį paskolos grąžinimo terminą, pvz., iki 5 metų.
 • Įsigyjami nauji baldai. Lygiai taip pat, kaip ir jau minėta buitinė technika bei elektronika, nauji baldai reikalauja nemažų papildomų išlaidų. Jei apsilankysite bet kuriame baldų salone, akimirksniu įsitikinsite, kokiomis kainomis pasižymi šiuolaikiniai baldai. Be abejo, jūs galite rinktis ir pigesnius baldus, tačiau tokiu atveju turėtumėte atminti, kad jų kokybė bus prastesnė, o tai reiškia, kad ir tarnavimo laikas nebus toks ilgas, kaip tuomet, jei įsigytumėte kokybiškus ir ilgaamžius baldus. Todėl tuomet, kai kalbame apie daiktus, kuriuos naudosime savo kasdienybėje ir kurie turės tiesioginės įtakos mūsų komfortui bei tinkamai namų atmosferai, jokiu būdu neturėtume susitelkti tik į kainą. Svarbiausiais veiksniais šiuo atveju išlieka baldų kokybė, ilgaamžiškumas ir jų dizainas, kuris dera prie jūsų namų interjero. Taigi, jei to nepamiršite ir investuosite į brangesnius bei kokybiškesnius baldus, daugybę metų galėsite nebesukti galvos dėl naujų baldų įsigijimo. Tuo tarpu, jei neturite naujų baldų įsigijimui reikalingų lėšų, galite kreiptis į šiuolaikinius kreditorius (pvz., kredito uniją), kurie atsižvelgę į jūsų finansinę padėtį galės pasiūlyti patį palankiausią vartojimo paskolos variantą.
 • Mokama už studijas. Kiekvienas šiuolaikinis vartotojas puikiai žino, ką reiškia studijuoti aukštojoje mokykloje. Tai ne tik labai sudėtinga, tačiau taip pat ir brangu. Tikrai ne kiekvienas žmogus turi tiek daug santaupų, kad galėtų akimirksniu padengti visas savo studijų išlaidas, todėl jei ir jūs susiduriate su tokia situacija, kuomet norite studijuoti, tačiau neturite tam reikalingų lėšų, pats metas pasidomėti, ką jums galėtų pasiūlyti šiandien rinkoje veikiantys kreditoriai. Be abejo, norint rasti patį geriausią pasiūlymą, turėtumėte labai gerai įvertinti savo lūkesčius ir palyginti skirtingų vartojimo paskolų variantus, kurių bus ne vienas ir ne du. Kai tai padarysite, jums turėtų būti nesudėtinga atrasti vartojimo paskolos variantą, kuris pasižymi žemomis palūkanomis ir palankia paskolos grąžinimo tvarka.
 • Keliaujama atostogauti. Poilsis ir atostogos yra tai, apie ką svajoja dauguma iš mūsų. Žinoma, ne kiekvienas vartotojas turi tiek daug lėšų, kada galėtų kasmet išvykti į tolimą ir egzotišką užsienio šalį, kartu savo atostogas paverčiant nepamirštamomis ir atpalaiduojančiomis. Todėl tokiems tikslams galima pasitelkti vartojimo paskolas, kurių dydis yra gerokai didesnis nei įprastinių greitųjų kreditų. Be abejo, kai kurie vartotojai yra linkę vadovautis nuomone, kad nėra tikslinga imti vartojimo paskolą, kuri bus panaudota atostogoms arba trumpiau tariant – laisvalaikiui bei pramogoms. Tačiau tokiais atvejais reikėtų nepamiršti vienos labai svarbios detalės. Jei žmogus daugybę metų nesiilsi ir neleidžia sau atostogauti, prastėja ne tik jo atliekamo darbo našumas, tačiau taip pat ir sveikata. Tai reiškia, kad nesiilsint ir bent kuriam laikui neatitrūkstant nuo kasdienių darbų ir rūpesčių, galiausiai susiduriama su labai rimtomis problemomis, kurių sprendimui tenka patirti dar didesnes išlaidas. Todėl tikrai nereikėtų manyti, kad vartojimo paskola tokiam tikslui yra netikslinga. Kiekvienas vartotojas pasirenka tai, kas jo situacijoje yra tinkamiausia ir priimtiniausia.
 • Dengiamos gydymo išlaidos. Dar viena labai svarbi priežastis, dėl kurios vartotojai kreipiasi į vartojimo paskolų teikėjus. Kaip žinia, profesionalios medicininės paslaugos šiomis dienomis yra pakankamai brangios, todėl jei jums ar jūsų šeimos nariui teko susidurti su labai rimtomis sveikatos problemomis, kurių sprendimas reikalauja didelių išlaidų, vartojimo paskolos pagalba atsiradusias išlaidas galėtumėte lengviau padengti. Kita vertus, vartojimo paskola gali būti imama ir tuomet, kai norima sustiprinti savo sveikatą, keliaujant į sanatoriją ar SPA centrą. Tokie sprendimai žmonėms padeda atsigauti, sustiprinti savo jėgas ir išvengti įvairių rimtesnių sveikatos problemų. Todėl jei manote, kad jums jau labai seniai reikia skirti daugiau dėmesio savo sveikatai, tačiau iki šiol jūs neturėjote tam reikalingų lėšų, pasidomėkite šiuolaikinių kreditorių teikiamomis finansinėmis paslaugomis.
 • Padengiami kiti vartojimo poreikiai. Kiekvieno vartotojo poreikiai ir lūkesčiai yra labai skirtingi. Be to, skiriasi ir vartotojų tikslai, todėl jei jūs esate užsibrėžę įvairius tikslus, kurių įgyvendinimui reikia daugiau lėšų, kreipkitės į vartojimo paskolų teikėjus, kurie atsižvelgę į jūsų lūkesčius, pateiks palankiausią paskolos pasiūlymą.
 • Pasinaudojama paskolų refinansavimu. Turbūt ne kartą girdėjote apie paskolų refinansavimo paslaugas. Šiandien labai didelė dalis kredito bendrovių klientų kreipiasi dėl savo turimų finansinių įsipareigojimų refinansavimo. Pavyzdžiui, jei jūs turite daugiau nei keletą paskolų, kurias gavote kreipęsi į skirtingus kreditorius, o bendra finansinių įsipareigojimų vertė prilygsta įprastai vartojimo paskolos vertei, pasirinkę vartojimo paslaugų teikėjus, kurie taip pat siūlo ir paskolų refinansavimą, galite pasinaudoti jų teikiamomis finansinėmis paslaugomis. Tokiu atveju visos jūsų turimos paskolos bus apjungtos ir perkeltos į pasirinktą bendrovę. Kai tai bus atlikta, tuomet paskola pasižymės žemesne palūkanų norma ir palankesne paskolos grąžinimo tvarka.

Kaip gauti vartojimo paskolą, jei iki šiol niekuomet nebuvote kreipęsi į kreditorius?

Suprantama, kad jei jums niekada neteko susidurti su tokiomis finansinėmis paslaugomis, galite manyti, kad tai bus labai sudėtinga ir keblu. Tačiau, laimei, šiandien gyvename moderniųjų technologijų amžiuje, todėl galime labai nesudėtingai pateikti paraišką vartojimo paskolai gauti. Visą tai galima atlikti į pagalbą pasitelkus internetą.

Kiekvienas šiuolaikinėje tokių finansinių paslaugų rinkoje veikiantis kreditorius turi savo paslaugas reprezentuojantį internetinį tinklalapį, kurio pagalba galima labai lengvai ir greitai atrasti visą svarbiausią informaciją, kartu užpildant ir pateikiant vartojimo paskolos paraišką. Kadangi kreditoriai vertina kiekvieną savo klientą, jie sukuria labai palankias ir patogias sąlygas – įprastai atsakymas yra pateikiamas vos kelių valandų bėgyje nuo gautos paraiškos. Jei paskolos prašantis asmuo atitinka visus kreditorių taikomus reikalavimus, tuomet tikėtina, kad paskola bus patvirtina labai greitai.

Kaip suprasti, kad vartojimo paskola yra pigiausia?

Žinoma, kad prieš įsipareigojant ilgesniam laikui, reikėtų labai gerai išanalizuoti dabartinę situaciją, bandant atrasti patį palankiausią vartojimo paskolos pasiūlymą. Tačiau, jei iki šiol jūs niekuomet nesikreipėte dėl tokių finansinių paslaugų, visiškai natūralu, kad jums gali kilti papildomų klausimų. Kaip bebūtų, viskas nėra taip sudėtinga, kaip jums galėjo pasirodyti.

Pigiausia vartojimo paskola pasižymi žemiausia palūkanų norma ir mažiausiais administraciniais mokesčiais. Be to, tokiai paskolai neturėtų būti taikomi papildomi mokesčiai už išankstinį paskolos grąžinimą (kai kurie kreditoriai vartotojams taiko papildomus mokesčius, jei paskola grąžinama anksčiau). Pavyzdžiui, jei vartojimo paskolos palūkanų norma būtų nuo 8 proc., toks paskolos variantas gali būti labai patrauklus ir priimtinas. Be abejo, kaip jau supratote, turėtumėte atsižvelgti ir į paskolos grąžinimo terminą, kadangi jis taip pat nustatomas atsižvelgiant į konkrečią vartotojo finansinę padėtį (t.y. bendra kiekvieną mėnesį padengiamų finansinių įsipareigojimų suma neturėtų viršyti keturiasdešimties procentų visų jūsų gaunamų mėnesinių pajamų).

Kaip lengviau pasiekti norimą tikslą?

Jei norite gauti pigiausią paskolą ir nesusidurti su jokiais papildomais finansiniais sunkumais ją grąžinant, nepamirškite aukščiau minėtų patarimų. Radę vartojimo paskolą, kuri pasižymi palankiausiomis sąlygomis, susisiekite su pasirinktais kreditoriais. Kai tai padarysite, užduokite jiems visus jums rūpimus klausimus. Tokiu atveju galėsite būti labiau užtikrinti dėl savo sprendimo. Be to, nepamirškite, kad šių paslaugų teikėjai gali patarti ne tik paskolos klausimais, tačiau taip pat padėti lengviau paskirstyti savo biudžetą ir priimti teisingus finansinius sprendimus, kurie palengvintų jūsų asmeninę finansinę padėtį.

Kaip bebūtų, atminkite, kad didžiausią darbą turėtumėte atlikti jūs. Tai reiškia, kad būtina suprasti, kokia yra jūsų finansinė padėtis. Norint, kad tai padaryti būtų lengviausia, turėtumėte labai daug dėmesio skirti savo išlaidoms. Kaip žinia, būtent išlaidos dažniausiai nulemia prastesnę finansinę situaciją, todėl jei iki šiol kiekvieną mėnesį patirdavote begalę išlaidų, turbūt jūsų finansinė padėtis nebūdavo labai stabili ir saugi. Todėl tokiais atvejais reikėtų pasistengti atsisakyti nereikalingų išlaidų, tokiu būdu padidinant ir savo grynąsias mėnesines pajamas. Sutaupytos lėšos galėtų tapti puikia priemone, padengiančia prisiimtus finansinius įsipareigojimus. Tai reiškia, kad tuomet jums netektų pajusti reikšmingo asmeninių finansų sumažėjimo.

Taigi, jei viso to nepamiršite ir elgtis apgalvotai bei tikslingai, jums neturėtų būti sudėtinga priimti teisingą sprendimą, padedantį pasiekti užsibrėžtą tikslą. Todėl dabar belieka visą tai pritaikyti savo praktikoje, pasirenkant palankiausias vartojimo paskolas teikiantį kreditorių ir optimizuojant savo biudžetą.