Ką pasiimti su savimi į žygį pėsčiomis?

Tenka pastebėti, kad žygiai pėsčiomis vis labiau populiarėja ir Lietuvoje. Šio aktyvaus laisvalaikio organizatorių, siūlančių įvairius žygius ir maršrutus, galime surasti ne vieną. Priklausomai nuo to, kokio lygmens žygis yra organizuojamas, atitinkamai skiriasi ir jo maršrutas, ir inventorius, kurį rekomenduojama su savimi turėti.

Tokie žygiai gali būti skirti pradedantiesiems, pažengusiems ir patyrusiems žygiuotojams. Vienas iš pagrindinių šių žygių skirtumų – tai maršruto ilgis bei sudėtingumas. Pradedantiesiems paprastai yra sudaromas trumpesnis ir paprastesnis maršrutas, kad niekada to nedaręs žmogus jaustųsi komfortiškai ir būtų pajėgus įveikti visą kelionę.

Kitas, ne mažiau svarbus dalykas visoms dalyvių grupėms – tai su savimi būtinų turėti daiktų sąrašas. O čia labai svarbu ir pats krepšys ar kuprinė, į kurią tuos daiktus susidėti. Labai svarbu, kad krepšys būtų patogus, pats svertų kuo mažiau ir būtų patvarus. Tam puikiai tinka bet kuri talpi laisvalaikiui skirta Adidas kuprinė. Rekomenduojama, kad kuorinėje būtų papildomų kišenėlių tiek išorėje, tiek viduje, kad būtų galima kuo arčiau savęs turėti reikalingiausius daiktus. Tuo tarpu pažeidžiami daiktai būtų paslėpti saugiai kuprinės viduje.

Kaip žinia, tokie žygiai ne visuomet vyksta tik sausumoje, kai kada tenka klampoti ir per pelkes, maršrute būna numatytas ir plaukimas valtimi ar baidarėmis. Nuo to priklauso, kiek ir kokių daiktų reikėtų turėti su savimi. Tai taip pat priklauso ir nuo vyraujančių oro sąlygų bei metų laiko.

Bet kuriuo atveju svarbiausias dalykas yra avalynė, kuri rekomenduojama, kad būtų patogi, negreit peršlampanti, nerekomenduojama avėti naują avalynę. Su savimi turėti neperšlampančią, sezoną atitinkančią striukę, pleistrų nuospaudoms, papildomų kojinių, kepuraitę, priemones nuo vabzdžių. Na ir, žinoma, maisto bei pakankamai vandens.