Ką reikia žinoti apie krovinių gabenimą lėktuvu?

Neteisinga manyti, kad tam tikrų daiktų gabenimas ar siuntimas lėktuvais gali būti sudėtingas. Kalbant apie krovinių gabenimą lėktuvais, reikėtų atskirti asmeninio bagažo ir krovinio gabenimą. Tai yra skirtingi dalykai, todėl ir reikalavimai asmeniniam bagažui yra visiškai kiti nei pervežimo bendrovių gabenamiems kroviniams. Pastaruoju atveju lėktuvu gabenami bene visų tipų kroviniai su tam tikromis išlygomis.

Krovinių gabenimas lėktuvais yra viena iš populiariausių gabenimo rūšių dėl itin greito ir saugiausio pristatymo į bet kurią pasaulio šalį. Krovinių gabenimas oro transportu yra vykdomas daugelio pervežimo bendrovių ir pasižymi itin plačiu paslaugų spektru https://log-net.lt/lt/kroviniu-gabenimas-oro-transportu.html.

Paprastai tokiu būdu keliauja ne tik įvairių rūšių, bet ir įvairaus dydžio kroviniai, siekiantys nuo šimto iki kelių šimtų tonų. Krovinio maksimalus svoris priklauso nuo to, ar tai yra keleivinis, ar krovininis lėktuvas. Kroviniai keliauja ne tik krovininiais, bet ir keleiviniais maršrutais. Tiesa, kadangi jų bagažo didelę dalį sudaro keleivių bagažas, maksimalios gabenamų krovinių apimtys yra kur kas mažesnės nei krovininių.

Lėktuvu gali būti gabenamos tiek smulkios siuntos, įskaitant korespondenciją, tiek ir pavojingi bei labai sunkūs ir dideli kroviniai. Orlaiviais paprastai draudžiama gabenti tokius krovinius, kurie gali apgadinti pačią transporto priemonę, taip pat ir keliantys pavojų lėktuvo keleivių bei įgulos sveikatai. Kai kurios iš krovinių grupių draudžiamos gabenti tik keleiviniais maršrutais, tačiau gali būti gabenamos krovininiais. Arba tam tikrų krovinių saugiam gabenimui keleiviniu lėktuvu keliami griežti krovinio pakavimo reikalavimai.

Tokie pavojingi kroviniai, kaip sprogmenys, ginklai, karinė įranga, taip pat ir medicininė įranga, vaistiniai preparatai gali būti gabenami išskirtinai krovininiais maršrutais. O šių krovinių gabenimo sąlygos yra griežtai reglamentuojamos. Pervežimus oro transportu reglamentuoja Varšuvos konvencija.