Ką reikia žinoti, įsirenginėjant malkinę pirtį?

Pirtis džiugina ne vieną šeimą ar pramogautojus, ypatingai šaltuoju metu. Mėgstantys šį malonumą ir turintys galimybę ją įsirengti neretai ja ir pasinaudoja. Žinoma, planuojant įsirengti pirtį, būtina atlikti tam tikrus namų darbus ir išsiaiškinti pačius svarbiausius dalykus. Vienas iš pirmųjų klausimų, kurį reikia atsakyti – kokią krosnelę norite įsirengti. Galima rinktis dujinę, elektrinę arba malkinę, pastaroji yra vienas geriausių ir dažniausių pasirinkimų dėl patikimumo ir nedidelių kuro išlaidų.

Pasirinkus malkinę krosnelę pirčiai, reikia pasirūpinti maksimalia gaisrine apsauga ir kas svarbiausia – tinkamai įrengti kaminą. Dar prieš renkantis patį įrenginį, labai svarbu tinkamai apskaičiuoti krosnelės galingumą, tam reikalinga žinoti, kokia yra pirties kubatūra. Reikia neužmiršti, kad krosnelė privalo užkaitinti akmenis iki reikiamo karščio. Kitu atveju krosnelę privalėsite kūrenti nuolatos, kol pramogausite pirtyje.

Kaip žinia, malkinės krosnelės gali aptarnauti didesnes pirties patalpas, nei elektrinės. Tokios pirtys gali būti didesnės nei 4 m2. Vertėtų įvertinti ir savo pomėgius, galbūt pirtyje mėgstate atsigulti, atlikti tam tikras kūno šveitimo procedūras, ritualus vantomis. Ne mažiau svarbu ir tam tikri sveikatos ypatumai. Sakoma, kad garinė pirtis netinka širdies ligų turintiems asmenims.

Įprastai skaičiuojama, kad vienam žmogui pirtyje turi būti skiriama apie 1 m2, tačiau būtina įvertinti įrangą bei gultus. Todėl 4 asmenų šeimai rekomenduojamas pirties dydis turėtų būti ne mažesnis kaip 7 m2. Žinoma, taip pat reikalingas priepirtis bei dušas.

Taip pat verta netaupyti ir rinktis ilgaamžiškumu bei kokybe pasižyminčias krosneles, geriausia rinktis akumuliacinio tipo pirties krosneles. Šių krosnelių skleidžiamas garas yra labiausiai vertinamas pirčių ekspertų, o malkinė krosnelė apskritai labiausiai mėgstama pirties mėgėjų. Svarbiausia, kad tinkamai įvertintumėte pačios pirties dydį ir atitinkamai pasirinktumėte krosnelės galingumą.