Ką reikia žinoti renkantis vasarines padangas?

Pasibaigus šaltajam metų sezonui, kiekvienas vairuotojas pradeda planuoti padangų keitimą. Visiems žinoma, kad nuo pavasario žiemines padangas turime keisti vasarinėmis. Išsirinkti tinkamas padangas itin sunku pradedantiesiems vairuotojams, pirmą kartą keičiantiems padangas. Ne tik naujokams, bet ir visiems vairuotojams pateikiame informaciją, ką reikia žinoti renkantis vasarines padangas.

  • Tinkamas padangų dydis

Pirmasis rodiklis, į kurį reikia atkreipti dėmesį – tai padangų dydis. Jei nežinote, kokio dydžio padangos reikalingos jūsų automobiliui, šią informaciją galite rasti ant degalų bako dangtelio arba ant vairuotojo durelių. Nustatytas padangų dydis priklauso nuo gamintojo. Tad pavyzdžiui, audi automobiliams tinkamos padangos bus skirtingo dydžio, nei bmw ar renault.

  • Protektoriaus simetrija

Vasarinės padangos gali būti su simetrišku, kryptiniu ir asimetrišku protektoriumi. Pirmasis variantas tinkamiausias tiems, kurie vairuoja nedidelį automobilį ir dažniausiai tik lygiuose miesto keliuose. Kryptinis protektorius pasižymi geresniu sukibimu, tad šias padangas verta rinktis, jei mėgstate važiuoti didesniu greičiu ar ekstremaliomis sąlygomis.  Tuo tarpu asimetrišką protektorių galima vadinti universaliu variantu. Tokios padangos tinkamos važiavimui įvairiomis oro sąlygomis, tačiau jos dyla greičiau nei pavyzdžiui, padangos su simetrišku protektoriumi.

  • Sukibimo indeksas

Šis rodiklis atspindi automobilio stabdymo kelią ir valdomumą. Klaidinga galvoti, kad šios savybės  aktualios tik žiemą. Vasaros Lietuvoje kartais nustebina lietaus gausa ir ne itin palankiomis vairavimui sąlygomis. Vasarinių padangų sukibimas žymimas nuo A iki G (A klasė pasižymi itin dideliu sukibimu, o G – minimaliu).

Vadovaudamiesi šiais kriterijais nesunkiai pasirinksite tinkamiausias vasarines padangas. Taip pat nepamirškite, kad svarbu pasirinkti kokybiškas , naujas padangas iš patikimų pardavėjų. Priešingu atveju, susigundę abejotinais pardavėjais ar pasirinkę naudotas padangas, galite nusipirkti nesaugų ir nekokybišką produktą.