Kaip ištverti didelius vasaros karščius

Salta kava

Sutikite, gyvename šalyje, kurioje didžiulės orų permainos jau seniai yra tapusios neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Jei vieną dieną už lango be perstojo pliaupia stiprus lietus, tai jau kitą dieną gali šviesti kaitri saulė. Jei naktį oro temperatūra nukrenta žemiau nulio, tai dieną galime mėgautis dvidešimties ar net dvidešimt penkių laipsnių karščiu, be jokio vėjelio. Šiltasis metų laikas – ne išimtis. Neretai vasarą užplūsta didžiuliai karšiai, kuomet termometro stulpelis rodo daugiau nei 30 laipsnių karščio. Tuomet akimirksniu pradedame galvoti apie vėsesnius orus, gaivesnį vėjelį ir priemones, kurios galėtų mums padėti išgyventi iš pirmo žvilgsnio nepakeliamus karščius.

  • Nemanykite, kad atidarius langus – atvėsinsite būstą. Vos tik prasideda didieji karščiai, jūs plačiai atveriate visus savo būsto langus? Jei taip, darote pačią didžiausią klaidą. Tokiu būdu jūs į savo namus įleidžiate dar daugiau karščio. Dieną turėtumėte užtraukti užuolaidas arba žaliuzes ir uždaryti langus. Tokiu būdu pajėgsite išlaikyti tinkamą ir komfortišką temperatūrą savo namuose.
  • Savo būstą vėsinkite nakties metu. Klausite, tai kada gi į savo namus galite įsileisti gaivaus ir šviežio oro? Atsakymas – naktį. Jei naktį atversite langus ir balkono ar terasos duris, galėsite tinkamai ir efektyviai atvėsinti savo būstą.
  • Mažiau gaminkite naudodami orkaitę ar kaitlentę. Kuo daugiau gaminsite savo virtuvėje, tuo labiau prikaitinsite būstą. Todėl atėjus karštiems orams, pasistenkite pamiršti apie aktyvų maisto gaminimą. Pavyzdžiui, jei mėgstate sriubą – rinkitės šaltibarščius. Jie ne tik gardūs ir atvėsinantys, tačiau jų gamybai taip pat nereikia naudoti ugnies, tokiu būdu išvengiant dar labiau įkaitusio būsto. Tą patį galima pasakyti ir apie daugelį kitų patiekalų.
  • Jei mėgstate kavą, jums pravers šalta kava. Esate tiesiog pamiršę dėl kavos? Karšta kava padidins jūsų kūno temperatūrą, todėl vietoje to karštomis vasaromis dienomis jūs galite gerti šaltą kavą su ledukais.
  • Gerkite daug skysčių. Skysčiais vadinamas vanduo ir žalia arbata. Visa kita yra gėrimai, kuriuose yra kalorijų. Karštuoju metų laiku būtina pasirūpinti, kad jūsų organizmas gautų pakankamą kiekį skysčių.