Kaip paprastai pristatyti prekes Europos Sąjungoje?

Prekių pristatymas ir kitų krovinių gabenimas Europos Sąjungoje yra paprastas ir pakankamai greitas. Beveik visas Europos šalis galima pasiekti sausuma, o daugelio jų atstumai nėra dideli. Kai kurias, pavyzdžiui Vokietiją, Angliją ar Skandinaviją galima pasiekti tiek sausuma, tiek keltais. Tai iš tiesų paprasta ir patogu, galima sakyti, kad Lietuva yra strategiškai labai geroje Europos geografinėje padėtyje.

Prekių pristatymo į bet kurią ES valstybę neapsunkina nei muito, nei kiti su importu ar eksportu susiję išskirtiniai formalumai. Prekės tarp šių šalių gali keliauti be jokių apribojimų, žinoma, išskyrus tam tikras galiojančias prekių gabenimo nuostatas.

Iš Lietuvos pačios populiariausios kryptys – tai visos Baltijos šalys, Lenkija, Vokietija, Jungtinė Karalystė, Skandinavijos šalys. Bet žinoma, labai nemažai sandorių vyksta su Italija, Prancūzija, gal kiek mažiau produkcijos lietuviai veža į Ispaniją. Tačiau ši kryptis taip pat gana patogi, tik kiek ilga distancija, nes kirsti reikia net keletą valstybių. Neskaitant Portugalijos, Ispanija – viena labiausiai nutolusių Europos valstybių nuo Lietuvos, kurią pasiekti įmanoma tik sausuma ir oru.

Kalbant apie pristatymą Europoje, sunkumų praktiškai nėra, todėl prekių pristatymas paprastas į visas šalis. Parinkus tinkamą transportą ir maršrutą, įvairaus tipo krovinius, net ir negabaritinius, galima vežti visomis kryptimis, taip pat ir į Ispaniją. Priklausomai nuo krovinio tipo, jis gali būti gabenamas standartinėmis puspriekabėmis, autotraukiniais, o esant poreikiui ir „megomis“.

Kiekvienu atveju pristatymas yra daug paprastesnis ir sklandesnis, jei krovinius gabenantys automobiliai yra patikimi ir tinkamai prižiūrimi. Taip išvengiama bereikalingų nesklandumų ar netikėtų gedimų tolimoje šalyje. Ypatingai dėmesio turi būti skiriama tiems automobiliams, kurie keliauja būtent ilgaisiais maršrutais, tokiais, kaip Ispanija, Italija ar Portugalija.