Keletas svarbių detalių apie tarpusavio skolinimo platformas ir investavimą

Investavimas i P2P

Turbūt ne vieną kartą esate girdėję, kad šiomis dienomis pakankamai daug žmonių nusprendžia investuoti į paskolas tarpusavio skolinimo platformose (daugiau informacijos apie P2P platformas – https://investicijosirfinansai.lt/investavimas/investavimas-i-paskolas/p2p-tarpusavio-skolinimas). Jei taip, turbūt taip pat ne kartą susimąstėte, kaip visa tai vyksta ir kaip žmonės gali investuoti į tokias finansines priemones. Tokiu atveju jums praverstų viso to apžvalga ir patarimai.

Kas yra P2P tarpusavio skolinimas?

Visų pirma, pradėkime nuo to, kas yra P2P tarpusavio skolinimo platformos. Kuomet žmonės išgirsta žodį „paskolos“, pirmiausia jiems į galvą šauna mintis, susijusi su kreditoriais. Tačiau P2P platformos nėra kreditoriai. Pati tarpusavio skolinimo platforma yra tik kaip priemonė, kurios pagalba žmonės gali prašyti paskolų, o investuotojai savo ruožtu jas gali suteikti. Taigi, tarpusavio skolinimo platformos operatorius kuruoja visą šį procesą ir užtikrina, kad jis vyktų sklandžiai bei veiksmingai.

Kaip jau supratote, tokiose platformose registruojasi paskolų prašantys žmonės ir kiti fiziniai asmenys, kurie tokias paskolas suteikia. Šiuo atveju, pastaroji vartotojų grupė tokiose platformose yra vadinama investuotojais. Žinoma, turbūt jums kilo klausimas, kaipgi tokiais atvejais investuotojai sumažina riziką ir apsisaugo nuo nemokių vartotojų, kurie prašo jiems suteikti vienokias ar kitokias paskolas. Už šią sritį yra atsakingas tarpusavio skolinimo platformos operatorius, todėl patiems investuotojams tuo rūpintis netenka.

Kuomet vartotojas nori kreiptis dėl paskolos, pirmiausia jis užsiregistruoja savo pasirinktoje tarpusavio skolinimo platformoje, nurodydamas visus būtinus duomenis. Tuomet tarpusavio skolinimo platformos operatorius atlieka tokio vartotojo mokumo vertinimą, vadovaudamasis visais šiuolaikiniais mūsų šalyje galiojančiais vartotojų mokumo vertinimo įstatymais. Tai reiškia, kad vartotojas į tarpusavio skolinimo platformą gali patekti tik tuo atveju, jei jo mokumas yra įvertinamas teigiamai.

Taigi, tokiu būdu investuotojai gali lengviau apsisaugoti ir saugiau rinktis paskolas, į kurias jie norėtų investuoti. Tačiau vėlgi, nevertėtų suprasti klaidingai. Kiekviena investicija pasižymi tam tikru rizikos lygiu, todėl jūs visuomet turėtumėte visą tai labai gerai pasverti ir įvertinti, galiausiai iki minimumo sumažindami riziką ir apsaugodami savo investuotus pinigus.