Kiek kainuoja išsinuomoti automobilį?

automobiliai

Visiems vienu ar kitu gyvenimo momentu prisireikia išsinuomoti automobilį. Žmonės nuomojasi automobilius vestuvėms ir kitoms asmeninėms šventėms, baigdami mokyklą ir tai minėdami, vykdami į tolimesnes keliones į užsienį, darbo reikalams ir taip toliau. Tad nuomos paslaugos yra labai reikalingos. O kaip valiutai pakitus pakito automobilių nuomos įkainiai? Kiek apskritai kainuoja autonuoma ir už kiek pigiausiai ir brangiausiai tam tikram laikotarpiui galima išsinuomoti reikiamą transporto priemonę? Visa tai trumpai pabandysime aptarti straipsnyje.

Pirmiausia reikėtų priminti, kad kuo ilgesniam laikotarpiui automobilis išsinuomojamas, tuo paros kaina mažesnė. Pigiausiai kainuoja ilgalaikė nuoma, tuo tarpu trumpalaikės nuomos paslaugos brangesnės. Nuomos įkainiai faktiškai identiški nepriklausomai nuo šalies miesto: tiek Vilniuje, tiek rajoniniuose miesteliuose kainos labai panašios, gali skirtis vos keliais eurais.

Konkurencija šiame sektoriuje nuolat didėja, todėl auto nuomos kainos po truputį krinta. Lyginant kelerius pastaruosius metus galima pastebėti, kad kainos buvo kiek sumažėjusios, tačiau jos dabar vėl šiek tiek pakilo dėl euro ir valiutos apvalinimo įtakos.

Šiandien vienai parai (kai automobilis išnuomojamas 7-14 dienų laikotarpiui) vieno ekonominės klasės nedidelio automobilio autonuoma gali kainuoti 15-20 eurų. Tiesa, tokie automobiliai nėra naujausio modelio, jų amžius gali svyruoti nuo 5 iki 10 metų. 20-35 eurus ar net ir 40 eurų gali atsieiti 1-5 metų senumo automobilio nuoma. Nuo 35 iki 50 ir daugiau eurų automobilių nuoma atsieis tiems, kurie nori išsinuomoti mažiau nei prieš metus pagamintą galingą prestižinį automobilį. Tokie automobiliai dar turi garantiją.

Taigi tie, kurie nuomojasi automobilį ne parai, o ilgesniam laikotarpiui ir tie, kuriems nesvarbu, kad automobilis būtų naujausio modelio ir itin galingas, gali visiškai išsiversti su 15 EUR parai, vadinasi, 105 Eur savaitei arba 210 eurų dviem savaitėms.

Ilgalaikė automobilių nuoma kainuoja įvairiai taip pat atsižvelgiant į automobilio pagaminimo metus, modelį, galingumą. Bene mažiausia suma, už kurią šiandien mėnesiui galima išsinuomoti automobilį – 200-300 Eur, nors gerai paieškojus galima ir nusiderėti bei transporto priemonę išsinuomoti už santykinai patrauklią kainą.