
Kieto kuro katilai mėgaujasi populiarumu – tai sprendimas, kuriuo naudojosi ne viena karta ir ne viena dar naudosis ateityje. Šildymas kietuoju kuru iki šiol vertinamas dėl itin geros kainos ir lengvo kūrenimo. Tiesa, kaip ir kiekviena šildymo sistema, kieto kuro katilai yra tinkami ne visiems. Šis sprendimas turi savų privalumų ir trūkumų, kuriuos būtina įvertinti prieš priimant galutinį sprendimą.
Kieto kuro katilai: privalumai
Svarbiausias kieto kuro katilų privalumas yra pigus šildymas. Palyginti su elektra ar dujomis, kietasis kuras reikalauja mažiausių išlaidų. Tai itin patogus pasirinkimas ir tuomet, jei nemėgstate priklausyti nuo dujų ar elektros tiekėjų, t. y. norite patys reguliuoti savo šildymo ūkį. Svarbus šios įrangos privalumas yra ir lengvas įrengimas bei gana paprasta priežiūra. Iš tiesų kiekvienas namų gyventojas gali išmokti naudotis katilu ir, pagal savo poreikius, apšildyti namus. Šiandien kieto kuro katilų pasirinkimas yra gana platus ir prisitaikantis prie individualių pirkėjų poreikių, todėl tai patogus ir praktiškas sprendimas, tinkantis daugeliui būstų.
Kieto kuro katilai: trūkumai
Didžiausias kieto katilo trūkumas yra tai, kad kietas kuras užima daug vietos ir jį reikia sandėliuoti. Jei namai nėra itin erdvūs, tai gali sukelti nemažai sunkumų. Be to, kietą kurą būtina atnešti į patalpas, o tai reikalauja nemenkų fizinių jėgų. Ypač tuomet, jei gyvenate daugiaaukštyje ir kurą reikia nešti laiptais. Svarbu ir tai, kad kieto kuro katilai negali užtikrinti tolygios temperatūros visuose namuose, t. y. šiluma po namus pasiskirsto palengva, todėl tam tikru metu vieni kambariai būna šiltesni už kitus. Nors kieto kuro katilų priežiūra nėra sudėtinga, vis dėlto ji turi būti reguliari – katilą būtina dažnai valyti.
Kieto kuro katilų priežiūra
Kaip ir minėjome, kieto kuro katilai turi būti reguliariai valomi, nepamirštant ir dūmtraukio. Į tai negalima numoti ranka, kadangi neprižiūrėtas katilas ne tik negalės užtikrinti tinkamos eksploatacijos, bet ir ant kamino sienelių per laiką nusėdantys suodžiai ir kreozoto liekanos gali sukelti gaisrą. Kieto kuro katilų dūmtraukius rekomenduojama valyti prieš sezono pradžią ir sezonui pasibaigus, taip pat – kas kelis mėnesius šildymo sezono metu. Naudojantis kieto kuro katilu prireiks ir papildomo laiko kuro pirkimui bei atvežimui, be to, katilą kuru reikėtų pildyti kelis kartus per dieną, o tai gali sukelti nepatogumų. Tiesa, šiandien galima įsirengti akumuliacinį boilerį ir katilą kūrenti rečiau.