Naminių augintinių auginimas – kas yra svarbiausia

Prekes gyvunams

Didelė dalis gyventojų savo namuose augina naminius augintinius. Šiandien tai yra labai įprastas žmonių pasirinkimas. Tačiau nepaisant to, kad auginti naminius gyvūnus yra labai populiaru, anaiptol ne kiekvieni šeimininkai yra pasiruošę savo augintinių priežiūrai skirti pakankamai laiko ir deramų pastangų. Būtina suprasti, kad augintiniai – tai nėra vienadieniai žaisliukai. Jiems reikia daug meilės, didelio atsidavimo ir ne ką mažesnės priežiūros, todėl jei turi augintinį, paklauskite savęs, ar dabartinė jo priežiūra yra tinkama ir pilnavertė?

  • Visų pirma labai svarbu, kad augintiniui būtų skiriama pakankamai dėmesio ir laiko. Tai ypač svarbu auginant šunis, kates ar papūgas. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir graužikų. Kaip bebūtų, kiekvienas augintinis nusipelno pakankamo dėmesio, todėl jei turite gyvūną, būkite pasiruošę su juo bendrauti ir užsiimti. Kuo daugiau laiko skirsite, tuo laimingesniu paversite savo mylimą augintinį. Lygiai taip pat kaip ir žmonės, gyvūnai jaučia iš jų šeimininkų sklindančią meilę, rūpestį ir šilumą, todėl jei jie žino, kad jie šeimininkams yra svarbūs, gyvena kur kas ilgiau ir produktyviau.
  • Taip pat negalima pamiršti atsižvelgti ir į specialistų pateikiamus patarimus gyvūnų priežiūrai. Kaip žinia, kiekvienas augintinis yra labai skirtingas, todėl puikiai suprantama, kad ir jų priežiūra nėra vienoda. Tai, kas tinka šuns priežiūrai, gali visiškai netikti katės auginimui, todėl domėkitės savo augintiniu ir tuo, kas yra būdinga jo priežiūrai.
  • Pasirūpinkite, kad prekės gyvūnams būtų kokybiškos. Šiuo atveju kalbame tiek apie jų užimtumui skirtus daiktus (pvz., tinkančius aktyviam laisvalaikiui), tačiau ir apie priežiūros prekes bei maistą. Ypač pastarasis veiksnys yra labai svarbus kiekvienam augintiniui. Tačiau, kaip bebūtų gaila, būtent gyvūnų maistas yra dažniausiai nuvertinamas daugelio šeimininkų, tokiais atvejais orientuojantis tik į pačią žemiausią kainą. Deja, bet toks požiūris yra neteisingas. Rinkdamiesi savo augintiniui tinkantį maistą turėtumėte daugiausiai dėmesio skirti jo kokybei ir pilnavertiškumui. Jei maiste bus visos reikalingos maistingosios medžiagos ir maistas bus tinkamai subalansuotas, jūsų augintinis bus sveikesnis, tvirtesnis ir gyvens kur kas ilgiau.