Nauji butai Vilniuje: kokie mitai sklando apie gyvenimą mieste?

Renkantis gyvenamąją vietą, labai svarbu apgalvoti, kur norite gyventi. Pandemijos metu daugybė žmonių ėmė dairytis gyvenamosios vietos ar bent laikino pabėgimo kažkur už miesto: skelbimuose žaibiškai išgraibstytos sodybos, sodai ir namai. Tačiau šiandien nauji butai Vilniuje vėl yra itin populiarūs. Ar žinote, kokie mitai apie gyvenimą mieste vis dar kartais neleidžia apsispręsti naujakuriams?

Gyventi Vilniuje su šeima – nepatogu

Labai dažnai galima išgirsti mitą, jog gyventi mieste šiandien yra labai nepatogu turint vaikų. Esą vien kiek laiko per dieną tenka sugaišti, kai reikia atžalas vežti į ugdymo įstaigas, paskui patiems tėvams grįžti į darbus, o po pietų maršrutą kartoti. Tačiau tai yra mitas, kuris gal ir gali tapti realybe teims, kurie yra netinkamai pasirinkę svarbiausius objektus. Tam, kad nereikėtų daug laiko gaišti važinėjimui, reikėtų apgalvotai rinktis gyvenamą vietą. Šiandien NT vystytojai siūlo labai patogių vietų gyvenimui. Pavyzdžiui, populiarūs nauji butai  Vilniuje tokiuose rajonuose kaip Šnipiškės, Jeruzalė. Tai šiuo metu labai sparčiai atsinaujinantys rajonai, kur kuriasi ne tik naujakuriai, bet ir atsidaro verslo centrai, ugdymo įstaigos. Tad tinkamai pasirinkus gyvenamą vietą, galite sutaupyti labai daug laiko kelionėms.

Naujas butas – brangiau nei senas

Labai dažnai galvojama, kad pirkti senos statybos butą yra daug pigiau. Tai iš dalie yra tiesa, tačiau toks manymas vis tiek gali būti priskiriamas prie mito. Pirmiausia todėl, kad skaičiuojant parduodamo buto vertę, pamirštama, kad tai ilgalaikė investicija. Tad įsigijus butą reikės dar ir jį išlaikyti, o labai dažnai paaiškėja, kad senos statybos butų išlaikymas yra labai brangus. Negana to, dažniausiai senos statybos bute reikalingas papildomas bent nedidelis, o kartais ir kapitalinis remontas. Ne retai reikia keisti vamzdynus, atnaujinti kitus dalykus. Be to, dažniausia senos statybos butai yra ne tokie kokybiški kaip naujos statybos butai, todėl brangiau kainuoja jų šildymas, tenka daugiau mokėti už elektrą. Tad visa tai reikėtų įvertinti ir kartais tenka pamatyti, kad nauji butai Vilniuje gal nėra pigesni perkant, bet ilgesnėje perspektyvoje tai gali būti daug labiau apsimokėjusi investicija.

Gyvensite miesto pakraštyje

Dar vienas mitas apie naujos statybos butus Vilniuje yra manymas, kad sostinės centrinės  ir patogiai pasiekiamos dalys jau seniai užstatytos, tad ten galima įsigyti tik senos statybos pastatų. Esą jeigu norite gyventi naujame bute, teks susitaikyti su tuo, jog gyvensite miesto pakraštyje. Tai taip pat nėra tiesa. Šiandien nekilnojamojo turto projektų vystytojai vis dažniau pasiūlo naujakuriams projektus visa šalia miesto širdies. Čia kuriami ne tik nauji daugiabučiai, bet netgi ir nauji miesto kvartalai.