Pasiskolinti bedarbiui – galima ar tai yra neįmanoma?

Žinoma, kiekvieno žmogaus finansinė situacija labai skiriasi. Vieni žmonės gali save vadinti sėkmingais ir laimingais, nes jiems niekuomet netenka susidurti su finansiniais sunkumais ir asmeninių lėšų stygiumi. Tuo tarpu kitiems nuolatos tenka verstis per galvą sprendžiant pačias įvairiausias finansines problemas. Be to, labai skiriasi ir finansinių problemų sprendimo būdai. Todėl jei jūs patekote į sudėtingą finansinę padėtį ir neturite darbo, turbūt galvojate ar jums galėtų padėti kreditas bedarbiui. Tačiau turėtumėte suprasti, kad paskola bedarbiui nėra suteikiama nei vienoje oficialioje kredito bendrovėje. Vartojimo kredito ir vartotojų mokumo vertinimo įstatymuose yra labai aiškiai nurodyta, į kokius kriterijus kiekvienas kreditorius privalo atsižvelgti. Todėl jei fizinis asmuo neturi darbo, jis tikrai neturėtų tikėtis gauti paskolos – net jei jo asmeninė kredito istorija yra tvarkinga. Kaip bebūtų, verta pakalbėti apie tai, į kokius veiksnius atsižvelgia kreditoriai, kurie vertina savo klientų mokumą.

Visų pirma labai svarbiomis tampa žmonių gaunamos mėnesinės pajamos. Pajamos turi būti oficialios ir nuolatinės. Labai svarbus ir tęstinumas. Jei žmogus dirba tik vos du ar tris mėnesius, jis paskolos gauti negali. Minimalus darbo stažas yra keturi mėnesiai. Be to, dažniausiai yra atsižvelgiama ir į kur kas ilgesnį laikotarpį. Tuo tarpu paskolos dydis labai tiesiogiai priklauso nuo gaunamų pajamų dydžio. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad visuomet yra vertinamas ir turimų finansinių įsipareigojimų dydis. Finansiniai įsipareigojimai negali viršyti keturiasdešimties procentų visų gaunamų mėnesinių pajamų.

Kaip bebūtų, svarbu atsižvelgti ir į fizinio asmens šeimyninę padėtį bei vaikų skaičių. Jei žmogus gyvena santuokoje, tuomet gali būti vertinamos bendros šeimos pajamos (jei paskola imama su bendraskoliu). Tuo tarpu, jei norima skolintis be bendraskolio, fizinio asmens pajamos gali būti padalinamos pusiau.

Suprantama, kad visuomet yra atsižvelgiama ir į asmens kredito istoriją. Kiekviena kada nors gauta paskola, kiekvienas pradelstas mokėjimas visuomet atsispindi kredito istorijoje, todėl ji turėtų būti švari, jei jūs norite gauti paskolą. Taigi, kaip matote, yra ne viena svarbi detalė, į kurią atsižvelgia kreditoriai, vertindami savo klientų mokumą. Ir tai tikrai nėra vienintelė informacija, kuri turi didelės įtakos kreditorių sprendimui.