Paskolos internetu ir efektyvus paskolų palyginimas

Paskolos internetu

Galbūt iš pirmo žvilgsnio kai kuriems iš jūsų galėtų pasirodyti, kad šiandien paskolą gauti yra vieni juokai – juk tereikia pasinaudoti internetu ir nuotoliniu būdu pateikti savo užpildytą paskolos paraišką. Tačiau toks požiūris neatitinka realybės. Nepaisant to, kad galite akimirksniu užpildyti paskolos paraišką ir ją pateikti internetu, tai tikrai neužtikrina, jog jūsų prašoma paskola jums bus suteikta.

Šiuolaikinė paskolų rinka yra radikaliai pasikeitusi. Ji neturi nieko bendro su buvusia prieš daugelį metų, kai tik pradėjo populiarėti greitųjų kreditų bendrovės, kurios greituosius kreditus teikė net ir nemokiems vartotojams. Dabartinė situacija yra visiškai pasikeitusi ir jau ne vienerius metus kreditoriai privalo vadovautis labai griežtais standartais, taikydami labai aiškius ir neperžengiamus reikalavimus. Trumpiau tariant, vartotojų mokumo vertinimas yra tapęs labai griežtu ir svarbiu veiksniu, kai yra kalbama apie paskolas internetu ir jų gavimą.

Todėl jei jūs taip pat norėtumėte paskolos internetu, tačiau dar niekuomet nebuvote tiesiogiai susidūrę su tokiomis finansinėmis paslaugomis, pirmiausia turėtumėte pradėti nuo savišvietos, o ne nuo kreipimosi dėl paskolos. Tai padaryti jūs visuomet spėsite. Tuo tarpu, jei norite, kad pasirinktumėte tinkamą paskolą, pasižyminčią labai palankiomis sąlygomis, ir taip pat ją grąžintumėte be jokių didesnių sunkumų, turite būti labai gerai pasiruošę ir apgalvoję savo būsimų veiksmų planą.

Nuo ko turėtumėte pradėti?

Paskolos planas

Pirmiausia jūs turite suprasti, kodėl jums reikia paskolos internetu. Žinoma, galbūt jūs visa tai skamba pakankamai neįprastai ir jūs nemanote, kad apie tai verta papildomai galvoti, nes jūs bet kuriuo atveju žinote, kam panaudosite paskolą. Tačiau toks požiūris nėra tinkamas, kadangi šiuo atveju yra kalbama apie papildomus finansinius įsipareigojimus – tai, kas turi tiesioginės įtakos jūsų finansinei situacijai. Jūs turite labai gerai suprasti, kaip panaudosite paskolą ir ar iš tikrųjų ji jums galės pagelbėti.

Be abejo, kai dėl paskolos internetu norima kreiptis tuomet, kai siekiama įsigyti tam tikrą pirkinį, pvz., buitinės technikos prietaisą, automobilį ar kt., viskas atrodytų aišku ir paprasta. Tačiau tais atvejais, kai norima kreiptis dėl vartojamosios paskolos, kuri būtų skirta pragyvenimui ir bendroms išlaidoms padengti, situacija pasikeistų. Pinigus išleisti visuomet yra labai paprasta ir lengva. Tam tikrai nereikia turėti ypatingų sugebėjimų ar finansinių žinių. Tuo tarpu savo turimus pinigus tinkamai paskirstyti ir išsaugoti yra gerokai sudėtingiau ir būtent tai reikalauja didžiulių pastangų, laiko, dėmesio bei žinių.

Todėl, kaip jau supratote, pradėti turite nuo savo pagrindinių tikslų nustatymo. Kai žinosite konkretų tikslą, galėsite lengviau pasirinkti ir konkrečią paskolą, kuri jums galėtų labiausiai pagelbėti.

Turite sudaryti būsimų veiksmų planą

Klausite, kam jis yra reikalingas? Turite suprasti, kad be aiškaus ir konkretaus plano padengti savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus ir išsaugoti tvirtą finansinį pagrindą gali būti pernelyg sudėtinga. Šį planą jūs galite įsivaizduoti kaip „verslo planą“, kuriame būtų numatyti ne tik jūsų pagrindiniai tikslai, tačiau ir kelias, kaip jų pasieksite. Tai reiškia, kad tai galiausiai taps labai aiškiomis ir pravarčiomis gairėmis, kurios jums padės išvengti didesnių sunkumų ir apsaugos jūsų asmeninę finansinę situaciją.

Žinoma, jei jums to dar niekuomet nebuvo tekę daryti, visiškai suprantama, kad galite turėti daugybę klausimų ir net nenutuokti, kaip visa tai turėtų atrodyti praktikoje. Tačiau tai padaryti jums taps kur kas lengviau, jei jūs pasinaudosite internetu. Internete yra daugybė finansinės tematikos portalų, kuriuose yra pateikiama daugybė naudingų patarimų.

Paskolų palyginimo platformos internete

Kadangi paskolų ir kreditų rinka mūsų šalyje skaičiuoja jau ne pirmą dešimtmetį, akivaizdu, kad ir kreditorių šiomis dienomis yra daugybė. Dėl šios priežasties nėra labai efektyvu lankytis kiekvienų kreditorių internetiniuose tinklalapiuose, bandant suprasti, ką jie jums galėtų pasiūlyti. Tam labai puikiai praverčia efektyvus paskolų palyginimas internetu.

Paskolu palyginimas

Naudodamiesi internetiniais paskolų palyginimo portalais jūs galite per gerokai trumpesnį laiką palyginti skirtingų kreditorių taikomus paskolų pasiūlymus, įvertinant jų sąlygas ir kitus papildomus svarbius veiksnius. Tokiu atveju jums nebereikia naršyti po dešimtis skirtingų portalų. Be to, tokiuose internetiniuose tinklalapiuose vartotojams yra pateikiama ir daug praktiškų įžvalgų, susijusių su paskolomis, paskolų grąžinimu, asmeninių finansų valdymu, vartojamosioms paskoloms svarbius veiksnius ir kt. Visa tai padeda lengviau gauti atsakymus į klausimus, kurie jus neramina ir kelia daugiausiai abejonių.

Žinoma, jei jūs norite gauti paskolą internetu, taip pat turite suprasti, kad kiekvienų kreditorių keliami reikalavimai gali skirtis. Nors kiekvienas oficialus kreditorius privalo vadovautis vartotojų mokumo vertinimo įstatyme numatytais reikalavimais, tai tikrai nereiškia, kad jie tomis taisyklėmis turi apsiriboti. Trumpiau tariant, jie taip pat gali taikyti dar griežtesnes sąlygas, todėl neturėtumėte nustebti, jei vieni kreditoriai jums pateiktų teigiamą atsakymą, o kiti jūsų pateiktą paskolos paraišką atmestų. Dėl šios priežasties visuomet pravartu užpildyti daugiau nei vieną paskolos paraišką skirtingų kreditorių tinklalapiuose, tokiu būdu padidinant savo galimybę gauti paskolą internetu.

Turite suprasti, kad vien tai, jog jūs užpildysite ir pateiksite savo paskolos paraišką pasirinktų kreditorių internetiniame tinklalapyje, jūsų neįpareigos priimti kreditorių pasiūlymą, jei jūsų mokumas bus įvertintas teigiamai. Kol jūs nepasirašysite paskolos sutarties, tol jūs turėsite pasirinkimo laisvę ir galėsite nevaržomai rinktis iš daugybės skirtingų pasiūlymų.

Svarbu, kad jūs susitelktumėte į būtent tuos paskolų pasiūlymus, kurie pasižymi labai žemomis palūkanomis ir palankiu grąžinimo terminų. Žinoma, minėti veiksniai tikrai nėra vieninteliai, į kuriuos jūs turėtumėte atsižvelgti, jei norite, kad jūsų pasirinkta paskola internetu jūsų pernelyg neapsunkintų ir taptų būtent tuo, ko jūs ieškojote. Tiesą sakant, mokiam vartotojui paskolą gauti tikrai nėra sudėtinga, tačiau tai tikrai nereiškia, kad kiekvienas žmogus pasirenka palankiausią paskolos pasiūlymą. Būtent todėl jau minėti paskolų palyginimo internetiniai portalai niekuomet neturėtų būti pamiršti ir ignoruojami. Jų pagalba jūs galėsite sutaupyti sau daugybę papildomų lėšų.

Skirtingų rūšių paskolos internetu

Nereikėtų pamiršti, kad taip pat skiriasi ir paskolų rūšys. Vienos paskolos gali būti skirtos pragyvenimo išlaidoms padengti, kitos paskolos gali būti skirtos verslui, taip pat neturėtų būti pamirštos ir būsto paskolos, automobiliams įsigyti skirtos paskolos, paskolos būsto remontui ir kt. Kiekviena skirtingos rūšies paskola pasižymi ir skirtingais niuansais bei skirtingomis sąlygomis.

Pavyzdžiui, jei jūs kreipsitės dėl greitojo kredito, galite būti tikri, kad bus taikomos didesnės palūkanos, o paskolos grąžinimo laikotarpis bus pakankamai trumpas. Tuo tarpu, jei jums bus reikalinga būsto paskola, paskolos palūkanos bus gerokai mažesnės, o paskolos grąžinimo terminas gali siekti net ir dvidešimt penkerius metus.

Žinoma, ne kiekvienas kreditorius teikia visų rūšių paskolas, todėl kreditorių pasirinkimas taip pat labai tiesiogiai priklauso ir nuo konkrečios rūšies paskolos, kurią jūs tikitės gauti.

Jūsų mokumo vertinimas – svarbi kreipimosi dėl paskolos internetu proceso dalis

Kaip jau supratote, nei vienas kreditorius (ir tarpusavio skolinimo platforma) jums nesuteiks paskolos internetu, jei jūs nebūsite mokūs. Mokumo vertinimas yra labai svarbus veiksnys, be kurio nebūtų galima įsivaizduoti paskolos suteikimo procedūros. Jei jūs planuojate kreiptis į vienus ar kitus kreditorius, turėtumėte būti mokūs, jei tikitės sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo. Be abejo, šiuo atveju tą patį galima pasakyti ir apie jau minėtas tarpusavio skolinimo platformas, kurios nėra kreditoriai ir kuriose paskolas suteikia privatūs fiziniai asmenys. Net ir naudojantis pastarosiomis platformomis, jų operatoriai visų pirma atlieka vartotojų mokumo vertinimo procedūrą, tokiu būdu nustatydami ar žmogus yra mokus ir gali būti pajėgus grąžinti jam suteiktą paskolą.

Mokumo vertinimas

TOP5 vartotojų mokumo vertinimo veiksniai:

  • Pajamų dydis. Kiekvienos paskolos suteikimo atveju labai svarbų vaidmenį vaidina vartotojų gaunamos mėnesinės pajamos. Jei jos yra nepakankamos, žmogus praranda galimybę sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo. Be abejo, šiuo atveju yra kalbama tik apie oficialias žmogaus gaunamas pajamas, kokios yra pagrindžiamos oficialiais dokumentais. Jei žmogus dirba pagal darbo sutartį, informacija apie jo gaunamas pajamas kreditoriams ir tarpusavio skolinimo platformų operatoriams yra matoma SODROS sistemoje. Tačiau jei žmogus pagal darbo sutartį nedirba, jis turi pateikti papildomus dokumentus, pvz., metinę pajamų deklaraciją, individualios veiklos pažymos kopiją, banko sąskaitų išrašus ir kt.
  • Darbo stažas. Kreditoriams aktualus ir žmogaus darbo stažas. Net jei žmogus gauna puikią darbo vietą ir didžiulį atlyginimą, jei jo darbo stažas naujoje darbovietėje bus trumpesnis nei keturi mėnesiai, kreditoriai jam negalės suteikti jo prašomos paskolos internetu. Todėl, kaip matote, darbo stažas yra labai svarbu veiksnys.
  • Finansiniai įsipareigojimai. Natūralu, kad finansiniai įsipareigojimai ir jų dydis taip pat niekuomet nėra pamirštamas. Žmogus gali gauti labai dideles mėnesines pajamas, tačiau jei jo turimų finansinių įsipareigojimų dydis sieks 20 proc., jis nebegalės gauti papildomos paskolos internetu. Šis procentas gali siekti ir 40, jei yra kreipiamasi su bendraskoliu – pastaruoju atveju yra vertinamos visos šeimos pajamos.
  • Šeimyninė padėtis. Akivaizdu, kad kreipiantis dėl paskolos (jei jūs gyvenate santuokoje) turite apsispręsti ar tai darysite vieni, ar su savo antrąja puse. Jei kreipsitės vieni (be bendraskolio), kreditoriai vertins tik jūsų gaunamas mėnesines pajamas, o finansinių įsipareigojimų dydis turės būti mažesnis. Jei kreipsitės su bendraskoliu, galimas finansinių įsipareigojimų dydis bus didesnis.
  • Kredito istorija. Vartotojų mokumo vertinimas taip pat yra neįsivaizduojamas ir be asmeninės kredito istorijos, kurioje labai puikiai atsispindi visi žmogaus turėti ir turimi finansiniai įsipareigojimai bei jų vykdymo sklandumas. Jei asmeninė kredito istorija yra labai prasta, kreditoriams tai yra rimtas ženklas, kad suteikti paskolą tokiam vartotojui gali būti labai rizikinga.

Jei norite paskolos internetu – jauskite didelę atsakomybę

Visa tai, kas buvo paminėta, labai puikiai atspindi, koks turėtų būti kiekvieno žmogaus, norinčio gauti paskolą internetu, požiūris. Jei žmogus elgiasi neatsakingai ir neapdairiai, jis padidina riziką susidurti su didelėmis finansinėmis problemomis. Todėl jei jūs norite paskolos, turite būti pasiruošę pakeisti savo požiūrį, paverčiant jį kur kas atsakingesniu.

Tuomet, kai jūs gaunate paskolą ir įsipareigojate finansiškai, visa tai labai tiesiogiai paveikia jūsų asmeninį biudžetą, todėl turite būti pasiruošę atsisakyti tam tikrų savo patiriamų išlaidų, atidžiau apgalvoti bet kokių brangesnių pirkinių įsigijimo būtinybę, tinkamai paskirstyti savo asmeninį biudžetą ir neleisti sau priimti atidžiai neapgalvotų finansinių sprendimų. Tai padeda lengviau išsaugoti savo gerą asmeninę finansinę padėtį.