Transportavimo įranga

Derliaus nuėmimo sezonas visų ūkininkų yra laukiamas su didele baime, nes dažnai bijoma, kad prastas oras neleis greitai be nuostolių nuimti derliaus. Ta baimė tapo tokia madinga, kad vieni auginantys grūdines kultūras baimę perduoda kitiems tos srities atstovams, jog jeigu oras prastas, lietingas, nepavyks nuimti derliaus. Bet tai nevisai tiesa.

Derliaus nuėmimo greitis priklauso nuo daugelio faktorių. Pirmiausia tai būtų žmogiškieji faktoriai. Žmogus gali stebėti orus, jų prognozę ir laukti tinkamos dienos arba matydamas, kad derlius jau yra subrendęs, jį galima nuimti. Todėl geriausia nelaukti, netingėti paskubėti jį nuimti, tada bus išvengta problemų. Tačiau jeigu visgi nespėjama jo kol dienos saulėtos arba nelietingas, tada tenka grūdines kultūras kulti tokiu oru, koks jis yra. Žinoma, drėgnu oru nuėmus derlių derlius bus menkesnis, tačiau jo bus, kad išsaugotumėte likusį derlių, visada svarbu greita reakcija kur juos laikyti, kur juos džiovinti, nes jų drėgnų negalima palikti supiltų į paprastas talpyklas. Geriausias variantas yra juos vežti į džiovinimo talpyklas sandėlius. Su transportavimo įranga greitai perkėlus grūdus į džiovinimo bokštus, juos išsaugosite ir išvengsite didesnių nuostolių. Toliau grūdines kultūras galima pardavinėti juos perkeliant į kitus sandėlius, transportuojant vagonais ir panašiai. Galbūt sudėtingiausia juos yra perkelti iš vienos vietos į kitą. Tam yra speciali transportavimo įranga. Ji yra skirtinga ir šiek tiek skirtingus poreikius tenkina. Šiuo metu yra žinomos tokios transportavimo įrangos kaip sraigtinės, loviniai, sraigtiniai ir spiraliniai, bei lankstūs beašiai transporteriai. Esminis skirtumas tarp šių įrenginių yra tam tikrų rūšių grūdams perkelti. Vieni gali perkelti smulkias ir lengvas grūdines kultūras, kiti jau stambesnis. Labai svarbu paminėti tai, kad jų ilgiai yra labai įvairūs, net pasitaiko tokių, jog siekia 100 metrų perdavimo atstumą. Svarbiausia išsirinkti tokią įrangą, kuri pilnai tenkins jūsų poreikius.

Grūdinės kultūros reikalauja atsakingumo ir nuolatinės priežiūros net saugojimo metu. Jų transportavimas į kitus objektus ar transporto priemones šiuo metu tapo kiek palengvintas pasinaudojant transportavimo įranga.